Seccadem Islanmıyor

Bildiği doğruları konuşan, konuştukça nefsini doğrultan, doğruldukça doğruları çoğaltmaya çalışan fertler….Bildiği doğruları konuşan, konuştukça nefsini doğrultan, doğruldukça doğruları çoğaltmaya çalışan fertler, bu fertlerden oluşan güzide bir toplum olabilmek için sana, bana, hepimize görevler düşüyor.

Birbirimize hatırlatma ve uyarmakla mükellefiz. Bu düşünceler ile kaleme alınmış bu kitabı siz dostlarımız ile paylaşmak istedim.

Nedense seccadelerimiz ıslanmıyor, hayatımızı, yaptıklarımızı ve yapmadıklarımızı sorgulayamıyoruz. Hatalarımızı eskiltmeye çalışıp, doğruları bulmaya yeterince gayret etmiyoruz. Dünya için çalışmaya dalmışken, yarın ölecekmiş gibi hazırlıklı olmayı aklımızdan çıkartıyoruz.

Güzellikler ve doğruluklar paylaşıldıkça dağılmaya ve artmaya devam eder, necis ve yanlış işleruyarıldıkça ve üzerine gidildikçe yok olur.

Ben de bildiğim doğruları şiir tadı ile sizlere aktarmaya gayret ettim.

Rabbim hepimize bildiklerimizle amel etmeyi ve bilmediklerimizi öğrenmeyiş, konuştuklarımızı önce nefsimize daha sonra da ihtiyacı olan dostlarımızın hayatında yaşamayı nasip etsin.


Eklenme: 1 Ağustos 2018, 02:48 - Guncelleme: 2 Ağustos 2018, 03:14

Rastgele sectiklerimiz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir